1. Biblia Tysiąclecia – Pismo Święte
Biblia Tysiąclecia - Pismo Święte - strona internetowa

https://biblia.deon.pl/

Elektroniczne wersja Biblii wydawnictwa Pallottinum w Poznaniu. Jest to polski przekład Biblii z języków oryginalnych zainicjowany przez opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa, wydany przez Pallottinum po raz pierwszy w 1965 roku. Biblia Tysiąclecia przyjęta została jako obowiązujący przekład liturgiczny w Kościele katolickim w Polsce.


2. Diecezja sosnowiecka
Diecezja Sosnowiecka - strona internetowa

https://diecezja.sosnowiec.pl/

Strona internetowa naszej Diecezji, a na niej informacje o diecezji, kurii, instytucjach i parafiach wchodzących w jej skład. Ponadto najświeższe informacje, a także listy i komunikaty KEP oraz Biskupa Diecezjalnego. 

 


3. Radio Maryja
Radio Maryja - strona internetowa

https://www.radiomaryja.pl/

Strona internetowa radiowej rozgłośni narodowo-katolickiej o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Program Radia Maryja ma charakter społeczno-religijny, przedstawiający zagadnienia wiary chrześcijańskiej oraz problemy życia społecznego z punktu widzenia wiary i społecznej nauki Kościoła katolickiego.


4. Telewizja Trwam
Telewizja Trwam - strona internetowa

https://www.tv-trwam.pl/

Strona internetowa stacji telewizyjnej o charakterze edukacyjno-poradnikowym i religijnym. Na stronie internetowej stacji jest dostępny jej aktualny program, informacje o najciekawszych transmisjach i emitowanych programach, możliwości odbioru TV Trwam itd. oraz biblioteka VOD, w której znajduje się większość produkcji własnych emitowanych na antenie stacji.


5. Gość Niedzielny
Gość Niedzielny - strona internetowa

https://www.gosc.pl/

Serwis internetowy ogólnopolskiego tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” wydawanego w Katowicach. Liturgia, czytania mszalne, najnowsze informacje z życia Kościoła katolickiego, kraju i świata.


6. Niedziela
Niedziela - strona internetowa

https://www.niedziela.pl/

Strona internetowa tygodnika katolickiego wydawanego z przerwami od 1926 roku w Częstochowie, początkowo jako pismo diecezjalne, a po II wojnie światowej jako tygodnik ogólnopolski. Na stronie aktualności, felietony, liturgia, czytania mszalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy.  


7. Cieślin
Cieślin - strona internetowa

https://www.cieslin.pl/

Strona internetowa poświęcona wsi Cieślin. Na niej aktualności, bogata kolekcja zdjęć, informacje geograficzne oraz dotyczące atrakcji turystycznych, a przede wszystkim bardzo bogate kalendarium historyczne – od średniowiecza aż po dzień dzisiejszy. 


8. Opoka
Opoka - portal internetowy

https://opoka.org.pl/

Portal internetowy prowadzony przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski. Serwis informacyjny, liturgia, muzyka, audycje radiowe, rekolekcje i audiobooki, literatura i prasa katolicka.  


9. eKAI.pl
eKAI.pl - portal internetowy

https://www.ekai.pl/

Portal internetowy Katolickiej Agencji Informacyjnej. Codzienny dostęp do najświeższych informacji z życia wiary, bezpośrednio u ich agencyjnego źródła. Portal zawiera także kilka podserwisów tematycznych. Jednym z nich jest Biblioteka, gdzie znajdziemy najważniejsze dokumenty Kościoła.  


10. Bosko.pl
Bosko.pl - strona internetowa

http://www.bosko.pl/

Portal internetowy Zgromadzenia Salezjańskiego. Strona prowadzona przez ludzi młodych – dla młodych (młodzieży gimnazjalnej i starszej). Jest ona również bliska zwłaszcza tym osobom, których dzieci są wychowankami szkół salezjańskich.   


11. Katolik.pl
Katolik.pl - serwis internetowy

https://www.katolik.pl/

Serwis internetowy Zgromadzenia Zakonnego Salwatorianów w Krakowie. Serwis ten wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy poszukują Boga, ale często nie potrafią znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, co staje się dla nich przeszkodą w przyjęciu wiary.   


12. DEON.pl
DEON.pl - strona internetowa

https://deon.pl/

Jeden z najpopularniejszych portali internetowych poświęcony tematyce religijnej prowadzony przez Towarzystwo Jezusowe. Misją portalu jest informowanie o znaczących wydarzeniach społecznych oraz interpretowanie tych wydarzeń z punktu widzenia Kościoła, a także komentowanie wydarzeń kościelnych i przybliżanie ich znaczenia czytelnikom.


13. Informacje o świętych i błogosławionych – strona internetowa.
Informacje o świętych i błogosławionych - strona internetowa

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/daty.php3/

Chronologiczny spis informacji o świętych i błogosławionych ułożony wg dat. Znajduje się ona serwisie https://brewiarz.pl powstałym z myślą o osobach, które pragną modlić się Liturgią Godzin, zwaną popularnie brewiarzem.


14. Żywoty Świętych Pańskich na wszystkie dnie roku – strona internetowa.
Żywoty Świętych Pańskich na wszystkie dnie roku - domena internetowa

https://pl.wikisource.org/wiki/Żywoty_Świętych_Pańskich_na_wszystkie_dnie_roku

„Żywoty Świętych Pańskich na wszystkie dnie roku” – książka opracowana podług ks. Piotra Skargi T.J., Ojca Prokopa Kapucyna, Ojca Bitschnaua Benedyktyna i innych wybitnych autorów. Wydana Nakładem Karola Miarki, Mikołów – Warszawa, 1910 rok. Tekst źródłowy udostępniony na polskiej domenie językowej pl.wikisource.org/wiki/.