30-lecie kapłaństwa ks. proboszcza Mariusza Wróbla

     „Własnego kapłaństwa się boję, własnego kapłaństwa się lękam, i przed kapłaństwem w proch padam i przed kapłaństwem klękam.” (ks. J. Twardowski). W dniu 15.06.1991 roku powtarzałeś te słowa czcigodny Księże Jubilacie, gdy biskup Stanisław Szymecki wkładał na Twą głowę ręce by uczynić Cię kapłanem Chrystusa. Posłał Ciebie Pan byś nas prowadził; byś jak siewca wrzucał swą dobrą dłonią w nasze serca ziarno prawdy i miłości. Jesteś z nami choć wcale nie jest to łatwe. Dziś już 30 lat mija od tamtej radosnej chwili. Już 30 lat jesteś na służbie Chrystusa, tak często naznaczonej krzyżem i troską, ale nie brakowało też chwil radosnych i pełnych nadziei, bo przecież zawsze idziesz śladem Chrystusa i jesteś w rękach dobrej Matki.

30-lecie kapłaństwa ks. Mariusza Wróbla 20.06.2021 r. „Usłyszał kiedyś głos niebios Pana:
Jesteś stworzony do wyższych celów,
Masz przywdziać skromny ubiór kapłana,
Na moje słowa czeka wielu.
Dam ci moc grzechów odpuszczenia
I chleb przemieniać w moje ciało,
Lud mój wiódł będziesz do zbawienia,
Łask moich zyskasz niemało.
Pójdziesz przykazań prostą drogą
W ubóstwie, pokorze, czystości,
Żadne złe moce cię nie zmogą,
Gdy wytrwasz w mojej miłości.
Zrozumiałem, Boże, powołanie
Odrzekł cicho, w pokorze
Niechaj się Twoja wola stanie,
Kapłańskie śluby chętnie złożę.”

[Franciszek Godek „Powołanie 2″]

     Dziś wspominając razem z Tobą lata spędzone w naszej parafii, pragniemy Bogu wyśpiewać dziękczynne „Te Deum” za Twoją posługę duszpasterską wśród nas i całą miłość w niej zawartą. A Tobie życzyć w tym dniu radosnym, by dalsze lata życia upływały w zdrowiu, radości i miłości. Niech nie zabraknie na Twojej drodze błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Świętego oraz opieki Niepokalanej Matki i życzliwości dobrych ludzi. Niech posługa na niwie serc naszych wyda plon stokrotny.

     W Galerii Zdjęć do obejrzenia zdjęcia z Mszy św. koncelebrowanej w dniu 20.06.2021 roku przez naszego rodaka, ks. Pawła Pielkę, w intencji dziękczynnej z prośbą o Bożę błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej w 30 rocznicę świeceń ks. proboszcza Mariusza Wróbla.