„A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas…”( J 1, 14 )

       Ponad dwa tysiące lat temu wydarzyła się niezwykła rzecz. Bóg w osobie Syna, opuścił swój tron w niebie i narodził się, jako człowiek – Jezus. Dziś cały świat, w ten czy inny sposób, na chwilę się zatrzymuje, by uhonorować to wielkie wydarzenie. Jedni czynią to świadomie, inni całkowicie ignorując to, co jest treścią tych świąt. Bez względu jednak na osobisty stosunek każdego człowieka do samego Jezusa, te święta to czas, gdy na nowo chrześcijanie głoszą całemu światu: Dwa tysiące lat temu wydarzył się cud. Bóg tak nas pokochał, że osobiście przyszedł na świat. Narodził się nam Zbawiciel – Jezus Chrystus. 

      Ten świąteczny czas jest dobrym momentem weryfikacji naszej postawy wobec Jezusa. Jeśli nie wierzysz w Jezusa, to co świętujesz? Jeśli wierzysz, to kim On dla ciebie jest? Jak go czcisz? O czym myślisz, świętując Boże Narodzenie? Czy na pewno o Jezusie, którego chcąc nie chcąc, symboliczne „urodziny” właśnie obchodzisz? Niech te pytania będą dla każdego z nas bodźcem do refleksji w nadchodzącym, świątecznym okresie.

Boże Narodzenie 2015. “Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

[ks. Jan Twardowski “Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”]

      Z okazji Dnia Narodzenia Pańskiego, wszystkim parafianom, sympatykom i gościom naszej strony internetowej, składamy życzenia radosnego odkrywania prawdy, że „Bóg zawsze jest z nami”. Niech Słowo zamieszka naprawdę między nami, niech wprowadza ład w nasze życie i daje nam moc, abyśmy potrafili sprostać godności dzieci Bożych, współuczestników Boskiej natury. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.