Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

      Za nami kolejna – XIV Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka zainicjowana przez nieżyjącego już ks. Henryka Januchtę oraz wiernych z dekanatu olkuskiego, z czasem stała się udziałem wiernych z całej Diecezji Sosnowieckiej. W dniu 19 września 2015 roku po raz drugi uczestniczyli w niej przedstawiciele naszej parafii, wsparci w tym roku przez małą grupę wiernych z Parafii pw. św. Małgorzaty w Bydlinie. W sumie w tegorocznym pielgrzymowaniu do Kalwaryjskiej Pani uczestniczyło 48 osób wraz z ks. proboszczem Mariuszem Wróblem.

Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej.  “Najczęściej przybywałem tutaj sam, tak żeby nikt nie wiedział, nawet kustosz klasztoru. Kalwaria ma to do siebie, że się można łatwo ukryć. Więc przychodziłem sam i wędrowałem po dróżkach Pana Jezusa i Jego Matki, rozpamiętywałem ich najświętsze tajemnice. To jest zupełnie przedziwna rzecz – te dróżki…
Zawsze, kiedy tu przychodziłem, miałem świadomość, że zanurzam się w tym właśnie rezerwuarze wiary, nadziei i miłości, które naniosły na te wzgórza, na to sanktuarium, całe pokolenia Ludu Bożego ziemi, z której pochodzę, i że ja z tego skarbca czerpię. Nawet niewiele dodając od siebie – czerpię… I zawsze też miałem tę świadomość, że owe tajemnice Jezusa i Maryi, które tu rozważamy, modląc się za żywych lub za zmarłych, są istotnie niezgłębione.”
[Jan Paweł II – Kalwaria Zebrzydowska, 07.06.1979 r.]

      Swoje pielgrzymowanie wierni rozpoczęli w bazylice kalwaryjskiej, gdzie najpierw wszystkich zgromadzonych pozdrowił i przywitał kustosz Sanktuarium, a następnie miała w niej miejsce uroczysta Msza Święta, której przewodniczył oraz wygłosił homilię Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Następnie pątnicy wyruszyli na Dróżki. Wiernym z naszej parafii dane było przemierzać Dróżki Pana Jezusa. W trakcie Dróżek zatrzymywaliśmy się przy wszystkich 28 stacjach, przy których piękne, kruszące serca rozważania prowadził ojciec z zakonu Bernardynów. Kolejne stacje spinały odmawiane dziesiątki różańca, pieśni oraz modlitwy ordynowane przez prowadzącego. Po zakończeniu pielgrzymowania po kalwaryjskich Dróżkach, wszyscy zadowoleni zajęliśmy miejsca w autokarze obiecując, że za rok powrócimy tu ponownie !

      A więc czekamy – do 10 (lub 17) września 2016 roku !
A póki co – ks. proboszcz zaprasza wszystkich na Mszę św., która odprawiona zostanie w naszym kościele, w poniedziałek 28 września 2015 roku o godzinie 16:30 w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin.
Zdjęcia z Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej – od oglądnięcia w Galerii Zdjęć.