Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 2016

     Za nami kolejna Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka zainicjowana 15 lat temu przez nieżyjącego już ks. Henryka Januchtę oraz wiernych z dekanatu olkuskiego, od 3 lat stała się udziałem wiernych z całej Diecezji Sosnowieckiej. W dniu 17 września 2016 roku po raz trzeci uczestniczyli w niej przedstawiciele naszej parafii, wsparci tradycyjnie już pojedynczymi osobami z sąsiednich miejscowości (Załęże, Domaniewice, Bydlin – Parafia pw. św. Małgorzaty w Bydlinie). W sumie w tegorocznym pielgrzymowaniu do Kalwaryjskiej Pani uczestniczyło z naszej parafii 81 osób wraz z ks. proboszczem Mariuszem Wróblem. Jest to wzrost o 69% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z całej Diecezji Sosnowieckiej oficjalnie potwierdzony został zorganizowany udział 2308 osób.

Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej 2016 To miejsce, w przedziwny sposób nastraja serce i umysł do wnikania w tajemnicę tej więzi, jaka łączyła cierpiącego Zbawcę i Jego współcierpiącą Matkę. A w centrum tej tajemnicy miłości każdy, kto tu przychodzi, odnajduje siebie, swoje życie, swoją codzienność, swoją słabość i równocześnie moc wiary i nadziei – tę moc, która płynie z przekonania, że Matka nie opuszcza swego dziecka w niedoli, ale prowadzi je do Syna i zawierza Jego miłosierdziu.”
[Jan Paweł II – Kalwaria Zebrzydowska, 19.08.2002 r.]

     Tegoroczne pielgrzymowanie wierni rozpoczęli przy ołtarzu na placu odpustowym od strony Ukrzyżowania, gdzie najpierw wszystkich zgromadzonych pozdrowił i przywitał kustosz Sanktuarium O. Azariasz Hess, a następnie celebrowana została uroczysta Msza Święta, której przewodniczył oraz wygłosił homilię Ordynariusz Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Następnie pątnicy wyruszyli w dwóch grupach na Dróżki. Wiernym z naszej parafii w tym roku dane było przemierzać Dróżki Matki Bożej. Przemierzając Cykl Boleści, Cykl Zaśnięcia oraz Cykl Wniebowzięcia dróżek zatrzymywaliśmy się przy wszystkich 24 stacjach, przy których piękne, kruszące serca rozważania prowadził ojciec z zakonu Bernardynów. Kolejne stacje spinały odmawiane dziesiątki różańca, pieśni oraz modlitwy ordynowane przez prowadzącego. Mimo niesprzyjającej pogody (opady deszczu o zmiennej intensywności) wszyscy zadowoleni zakończyliśmy pielgrzymowanie po Kalwaryjskich Dróżkach. Zajmując miejsca w autokarach zadeklarowaliśmy chęć powrotu do Kalwarii Zebrzydowskiej za rok, na kolejną Pielgrzymkę Diecezjalną !

     A więc do zobaczenia 16 września 2017 roku !
A póki co – ks. proboszcz zaprasza wszystkich na Mszę św., która odprawiona zostanie w naszym kościele, w środę 21 września 2016 roku o godzinie 18:00 w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin.
Zdjęcia z Pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej – od oglądnięcia w Galerii Zdjęć.