IV Międzynarodowy Plener Malarski im. ks. Marcina Dubiela „Cieślin – 2015″

      W najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia 2015 roku, rozpocznie się w Ośrodku Edukacyjno-Naukowym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Smoleniu IV Międzynarodowy Plener Malarski im. ks. Marcina Dubiela „Cieślin – 2015″. Plener poświęcony jest pamięci nieżyjącego już artysty malarza, ks. Marcina Dubiela, proboszcza parafii Cieślin. W trakcie kolejnych dni pleneru artyści swoim talentem uwieczniać będą piękne krajobrazy okolicznych miejscowości. W środę 5 sierpnia 2015 roku planowany jest ich pobyt w Cieślinie oraz w najbliższej okolicy.
      Natomiast w niedzielę 9 sierpnia 2015 roku zapraszamy wszystkich na otwarcie roboczej wystawy prac powstałych w trakcie „IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. ks. Marcina Dubiela – Cieślin 2015”. Wystawa rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12:00, po której ok. godz. 13:00 planowane jest jej otwarcie w Domu Ludowym w Cieślinie.

III Międzynarodowy Plener Malarski im. ks. Marcina Dubiela „Cieślin – 2014″ (4-10.08.2014 r.) Zdjęcie z ubiegłorocznego
III Międzynarodowego Pleneru Malarskiego
im. ks. Marcina Dubiela „Cieślin – 2014″,
który odbył się w okresie 4-10.08.2014 r.

      W następny poniedziałek, 10 sierpnia 2015 roku artyści przeniosą się ze Smolenia do Ośrodka Rekreacyjnego w Jaroszowcu, gdzie przebywać będą do czasu zakończenia pleneru, planowanego na 13 sierpnia br. Wystawa prac poplenerowych planowana jest w styczniu 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu.
      W tegorocznej edycji pleneru swój udział potwierdzili następujący artyści: Justyna Banasiak (Tomaszów Mazowiecki), Ewa Bogucka Pudlis (Elbląg), Ewa Gadnicka Włodarczyk (Kraków), Anna Fornelska (Kraków), Małgorzata Kacperek (Mysłowice), Andrzej Kacperek (Mysłowice), Michał Kwarciak (Chlina), Damian Pacha (Bolesław), Samvel Paremuzyan (Erewań – Armenia), Mariusz Połeć (Cieślin), Igor Sikorski (Ukraina), Grzegorz Skrzypek (Dąbrowa Górnicza), Michał Smółka (Poniatowa), Halina Wojtowicz-Szczepanik (Tychy) i Tadeusz Ziętara (Jaworzno). Komisarzem i współorganizatorem pleneru już po raz trzeci jest Mariusz Połeć, mieszkający w Cieślinie artysta malarz o bogatym i uznanym dorobku artystycznym. Współorganizatorem pleneru, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Klucz” z Kolbarku, stąd też podczas jego trwania 10 niepełnosprawnych osób pod kierunkiem 15 profesjonalnych artystów będzie rozwijać swoje zdolności artystyczne.

     Zdjęcia z IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego im. ks. Marcina Dubiela „Cieślin – 2015″ do obejrzenia w najbliższym czasie w Galerii Zdjęć (galeria “Wydarzenia Różne”).