Niebawem rozpocznie się miesiąc maj, najpiękniejszy z miesięcy, bo to miesiąc pierwszych kwiat i świeżej zieleni. Ten to właśnie miesiąc nasi przodkowie w swojej pobożności już dawno temu postanowili ofiarować Matce Bożej – Najświętszej Maryi Pannie. To właśnie w maju gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydroznych by odprawiać Nabożeństwa Majowe, zwane potocznie majówkami. Podczas tych nabożeństw odmawia się lub odśpiewuje Litanię Loretańską (będącą hymnem na cześć Maryi) oraz modlitwę „Pod Twoją obronę”. Modlitwom tym towarzyszą przepiękne w swojej treści i melodyjności pieśni poświęcone Matce Bożej. W niektórych miejscowościach, zgodnie z przyjętą tradycją, w czasie tych nabożeństw czytane są rozważania, zaś zgromadzeni wierni odmawiają także Różaniec Święty, a całość często kończą Apelem Jasnogórskim. Nabożeństwo majowe w kościołach odprawiane jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
Historia Nabożeństw Majowych sięga V wieku, gdy to na Wschodzie ludzie zaczęli się gromadzić i śpiewać pieśni na cześć Matki Bożej. W Kościele zachodnim dopiero na przełomie XIII i XIV w. powstał pomysł, aby miesiąc maj poświęcić Maryi. W Polsce pierwsze nabożeństwo majowe wprowadzili w 1838 roku jezuici w Tarnopolu, zaś po około 30 latach stało się ono
popularne w całym kraju.
Nabożeństwa Majowe niech będą dla nas okazją do spotkania z Matką Boga i z Nim samym. Poprzez modlitwę, piękne pieśni maryjne, czy też poprzez cichą osobistą rozmowę – możemy zawierzyć Matce Bożej nasze codzienne sprawy, ukazać jej nasze problemy i rozterki. Ona z matczyną miłością i troską przytuli nas do Swego Serca, pospieszy z pomocą i wyprowadzi na właściwą drogę. Poprzez wstawiennictwo u Swojego Syna wyjedna nam łaskę i miłosierdzie.
Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie w miesiącu maju bezpośrednio po południowej Mszy Św. – w dni powszednie ok. godz. 18:00, zaś w niedziele ok. godz. 17:00.