Nowa odsłona strony internetowej Parafii w Cieślinie.

      Witamy w nowej odsłonie strony internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława BM w Cieślinie. Nowa strona to nie tylko całkowicie zmieniona szata graficzna, ale przede wszystkim ulepszona nawigacja i nowe funkcjonalności. Mamy nadzieję, że dzięki nowej szacie graficznej strona będzie bardziej przystępna i przejrzysta. Przebudowie uległy także poszczególne zakładki i artykuły. Materiał zawarty na poprzednim wcieleniu strony internetowej został praktycznie w całości przebudowany i w wersji zaktualizowanej oraz mocno rozszerzonej znalazł swoje miejsce na nowym jej wydaniu.

Strona internetowa Parafii w Cieślinie      Każde zdjęcie na nowej stronie internetowej ma swój podpis i jest skalowalne. Podpis pojawia się po najechaniu myszką na zdjęcie, zaś kliknięcie myszką otwiera zdjęcie w pełnych wymiarach. Praktycznie wszystkie zdjęcia (poza Galerią Zdjęć) mają szerokość 1170 pikseli, czyli max. rozmiar dopuszczalny przez moduł strony.

       Ze względu na krótki okres czasu niemożliwe było kompletne ukończenie stronyI tak – podstrony (zakładki) umieszczone w menu stopki są kompletne. Podobnie podstrony w meny głównym (a więc sprawy głównie historyczne) są na dzień dzisiejszy kompletne, możliwa późniejsza aktualizacja po dodarciu do nowych, niedostępnych obecnie informacji. Natomiast w menu bocznym (“Z Życia Parafii”) mamy trochę jeszcze pracy. W podstronie “Duszpasterze” – dużo braków z biografii większości kapłanów, które będą uzupełniane w miarę docierania do tych informacji. Podstrona “Przydrożne Krzyże i Kapliczki” zawiera na dzień dzisiejszy tylko te obiekty, które udało mi się sfotografować i o których miałem jakąś wiedzę. Wszystkie pozostałe krzyże i kapliczki z terenu naszej Parafii pojawią się w tym miejscu, tylko muszę mieć jakieś informacje o tych obiektach, zaś z fotografiami najlepiej poczekamy do maja, gdy przyroda się zazieleni. Podstrony o zawartych w ostatnich latach Chrztach Św., Małżeństwach oraz osobach zmarłych (czyli kolejno: “Włączeni Do Wspólnoty Kościoła”, “Powiedzieli Sakramentalne “Tak”” oraz “Zakończyli Ziemską Pielgrzymkę”) są przygotowane i zapełnią się treścią po ukończeniu Galerii Zdjęć (możliwe, że razem z danymi za rok 2014). I na koniec “Galeria Zdjęć” – podstrona zawierająca album z poszczególnymi galeriami jest już przygotowana i na dzień dzisiejszy umieszczone są zdjęcia w 2-ch galeriach (Remont figury św. Jana Nepomucena z roku 1999 oraz I Komunia Święta z roku 2006). Ze względu na setki zdjęć, które trzeba obrobić, edytować podpisy i wgrać na serwer – trochę czasu zajmie ukończenie całości.

      Krótki instruktaż do nawigacji w “Galerii Zdjęć”. Po wejściu na tą podstronę zobaczymy miniaturki poszczególnych galerii. Po kliknięciu na daną galerię otwiera nam się [Pokaz miniaturek]. Klikając na danej miniaturce otwieramy zdjęcie danej galerii w pełnym rozmiarze (max. 800 x 600 pikseli). Do kolejnego zdjęcia przechodzimy za pomocą znaku “>” (do przodu) lub  “<” (powrót do tyłu). Następnie klikając na link [Pokaz slajdów] możemy przejść do pokazu slajdów (zdjęcia o max wymiarach 600 x 400 pikseli). Uwaga: w przypadku dużej ilości zdjęć w danej galerii wydłuża się czas otwarcia (załadowania) pokazu slajdów.
      Na koniec prośba do mieszkańców naszej Parafii. Prosiłbym o wszelkie informacje na temat istniejących krzyży i kapliczek na terenie naszej Parafii. Ponadto prosiłbym, wszystkich tych którzy posiadają jakieś stare zdjęcia związane z naszą Parafią oraz tych, którzy posiadają w domach obrazy ks. Marcina Dubiela o kontakt.