Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

     W odpowiedzi na zaproszenie skierowane przez ordynariusza naszej diecezji Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, w sobotę 04 czerwca 2016 roku Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zapełniło się wiernymi Diecezji Sosnowieckiej. W pielgrzymce organizowanej z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia uczestniczyli przedstawiciele naszej parafii wraz z księdzem proboszczem Mariuszem Wróblem, wsparci tradycyjnie już przez małą grupę wiernych z Parafii pw. św. Małgorzaty w Bydlinie.

Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (04.06.2016) „W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz,a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej dostąpi zupełnego dopuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego”.
[św. Siostra Faustyna “Dzienniczek” 699]

     Po przybyciu na łagiewnickie wzgórze grupa wiernych z naszej parafii udała się do kaplicy klasztornej, by pomodlić się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego oraz przy grobie św. Siostry Faustyny. Następnie pielgrzymi przeszli przez „Bramę Miłosierdzia” do bazyliki, gdzie odbywały się główne uroczystości Jubileuszowej Pielgrzymki. Na początku uroczystości wszystkich przybyłych pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium, ks. dr prałat Franciszek Ślusarczyk. Następnie pielgrzymi wysłuchali konferencji ks. Mirosława Toszy z Chrześcijańskiego Domu Modlitwy i Życia z Ubogimi “Betlejem” w Jaworznie. Ksiądz ten przewodniczył również adoracji Najświętszego Sakramentu oraz prowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Głównym punktem programu była uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich przybyłych księży z Diecezji Sosnowieckiej, której przewodniczył oraz wygłosił homilię Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Msza Święta zakończyła się aktem zawierzenia diecezji sosnowieckiej Bożemu Miłosierdziu i uroczystym błogosławieństwem Księdza Biskupa.

     Po zakończeniu pielgrzymowania w łagiewnickim Sanktuarium, wszyscy zadowoleni zajęliśmy miejsca w autokarze obiecując kolejne spotkanie na pielgrzymkowym szlaku. Tym razem we wrześniu, na dróżkach kalwaryjskiego Sanktuarium ! Z ofiary złożonej przez uczestników pielgrzymki (530 zł) zakupiony zostanie dla parafii ornat z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

     Zdjęcia z Pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – od oglądnięcia w Galerii Zdjęć.