Rekolekcje Adwentowe 2016

     Jesteś jak ta owca, która oddaliła się od swego stada. Wydaje ci się, że podążasz szeroką drogą. Myślisz, że bez swego Pasterza i reszty stada łatwiej dotrzesz na “pastwiska, bogate w urodzajną, zieloną trawę”. Rzeczywistość jednak jest inna, zaś obrana droga jest drogą do nikąd. To zgubna droga prowadzącą do grzechu. Im dalej nią podążasz, tym mniej widzisz. Nie widzisz pełni grzechu, który coraz bardziej oddala cię od Pasterza i jego trzody. W pewnym momencie, gdy grzech zacznie “zapuszczać korzenie i ukazywać swoje ciernie” – jak ta owca wpadniesz w krzaki z ostro zakończonymi kolcami. Będziesz się próbował uwolnić, będziesz próbował wyjść – jednak własnymi siłami nie będziesz w stanie nic zrobić. I wtedy zawołasz “Panie mój ratuj !”. Na wołanie twoje Nasz Pan natychmiast zareaguje. Pośpieszy ci z pomocą, nie zważając na własne zranienia wejdzie w kolczaste krzaki i wyciągnie z nich owieczkę. Pan wybaczy ci popełnione grzechy i zaprowadzi z powrotem do stada. Ale musisz żałować swojego postępowania, musisz obiecać mu poprawę. Jeśli weźmiesz Boga i umieścisz go w środku swojego życia, jeśli oddasz się pod jego przewodnictwo, to otrzymasz dar poznania Bożej Miłości. Nie ma piękniejszej miłości od tej, którą serce twoje otrzyma od Naszego Pasterza.

     Każdy z nas powinien dążyć do świętości już tu i teraz – póki nie jest za późno. Jeśli zgubiłeś drogę – znajdziesz ją, bo On na ciebie czeka. Daj się tylko zaprosić, daj się wprowadzić na pastwisko. Wykorzystaj do tego rekolekcje adwentowe. Przygotuj się na Jego przyjście do betlejemskiej szopy.

Rekolekcje Adwentowe 2016 “Nie zobaczysz gwiazdy betlejemskiej, jak jej nie będziesz wypatrywał. Nie usłyszysz śpiewania anielskiego, jak go nie będziesz nadsłuchiwał.
A komu bardziej potrzeba wypatrywać pociechy, jak nie nam: przestraszonym chorobami, które grasują za ścianą, śmiercią, która wokół nas krąży, nieszczęściami, które wywracają życie z taką trudnością ustabilizowane, starością, w którą się wszyscy pogrążamy.
A komu bardziej potrzeba nadsłuchiwać ratunku, jak nie nam: świadomym coraz bardziej naszej niezręczności, słabości, ułomności, złości, a wreszcie głupoty. Nam coraz bardziej zgnębionym, przygniecionym, smutnym.
Nie odnajdziesz gwiazdy zbawienia, jak jej nie będziesz szukał. Nie dosłyszysz słów prawdy, jak ich nie będziesz pragnął.”

[ks. M. Maliński “Zobaczyli gwiazdę” ze zbioru “Chodzący po morzu”]

 

Rekolekcje Adwentowe
w naszej Parafii odbędą się w dniach 16 – 18.12.2016 roku.
Poprowadzi je ks. Jan Jagiełka, kapłan pochodzący z Bydlina.

 Piątek – 16.12.2016 r.
9:00 Msza św. z nauką
Od godz. 10:30 odwiedziny chorych z Komunią św.
15:00 Msza św. z nauką – Krzywopłoty
17:00 Msza św. z nauką

Sobota 17.12.2016 r. (Dzień spowiedzi)
9:00 Msza św. z nauką
11:00 Msza św. z nauką
15:00 Msza św. z nauką – Krzywopłoty
17:00 Msza św. z nauką

Spowiedź Święta pół godziny przed Mszą św.
8:30 – 9:00
10:30 – 11:00
14:30 – 15:00 Krzywopłoty
16:30 – 17:00

Niedziela – 18.12.2016 r.
8:00 Msza św. z nauką
10:00 Msza św. z nauką – Krzywopłoty
12:00 Msza św. z nauką
16:00 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.