Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego

     Nastały wakacje – czas zabawy, podróży i wycieczek. Młodzież z naszej parafii właśnie od wycieczki w góry zaczęła okres letniej kanikuły. W dniu 1 lipca 2015 r. grupa młodzieży wraz z księdzem proboszczem Mariuszem Wróblem wybrała się na parafialną wycieczkę do Babiogórskiego Parku Narodowego. W planach wyprawy było wejście na Diablak (często nazywany również Babią Górą), będący najwyższym szczytem masywu górskiego należącego do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich, co nie sprawiło specjalnych trudności żadnemu uczestnikowi wycieczki. Na zakończenie wycieczki nie zabrało tradycyjnej kiełbaski upieczonej nad ogniskiem.

Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego 2015 r. (01.07.2015). “Jeśli chcesz znaleźć źródło musisz iść w góry, pod prąd,
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, Wiesz, że ono musi tu gdzieś być… (-)
Strumieniu, leśny strumieniu, odsłoń mi tajemnicę swego początku.
Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasie.”

[św. Jan Paweł II]

     Pomimo faktu, że młodzieży z naszej parafii nie obce jest piękno krajobrazu oraz codzienne obcowanie z przyrodą, to dzięki wycieczce w góry mogła ona podziwiać górskie krajobrazy oraz wspaniałe widoki. Podróże kształcą. To powiedzenie znamy chyba wszyscy. O jego prawdziwości przekonała się również nasza młodzież, dla której wycieczka ta była niejako szkołą życia. Dzięki niej nauczyła się ona znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach, razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość wobec oblicza majestatu i dostojeństwa gór.

     Zdjęcia z wycieczki do Babiogórskiego Parku Narodowego obejrzeć można w “Galerii Zdjęć”.